7 Ways to Learn English

Hodně lidí tvrdí, že nemají talent na jazyky a že nemají šanci se nějaký jazyk naučit. Ale já tvrdím, že všechno jde, když se chce. Svým způsobem je to všechno jen o několikaleté práci a trpělivosti. Jak tedy začít? A jaký způsob je nejlepší?

1. Škola/kurzy

Dobře. Přestože angličtinu ve škole přímo nesnáším, musím uznat, že je to jeden z nejlepších způsobů, jak s angličtinou začít. Naučí vás základy gramatiky a vytvoří dobrý všeobecný podklad pro budoucí rozvíjení. Pro pokročilejší úrovně je ale škola na nic, minimálně ta střední.

2. Seriály/filmy

Ačkoliv to může znít obtížně, sledování anglických seriálů a filmů dokáže pomoci opravdu výrazně. Dávejte si ale pozor na to, jakou angličtinu se učíte. Pokud se učíte britskou angličtinu, je lepší dávat přednost britským seriálům a filmům. Osobně doporučuji třeba seriál Broadchurch – je to krimi seriál o osmi dílech a obsahuje celkem důležitou slovní zásobu. Pokud se učíte americkou angličtinu, výběr máte určitě snažší, protože americká filmografie je poněkud rozsáhlejší. Jestliže si netroufnete na sledování bez titulků, sežeňte si k tomu titulky anglické. Nikdy však nedávejte přednost českým titulkům, protože alespoň já se pak vždy víc soustředím na titulky než na mluvené slovo a tak to nemá téměř žádný smysl.

3. Knihy

Čtení anglických knih je další skvělý způsb, avšak pokud vám to ze začátku nepůjde, nezoufejte. Vždycky je tu další možnost…

4. Časopisy/blogy

Pokud si netroufáte na knihy, zkuste časopisy nebo internetové deníky či blogy. Každé slovíčko, které vám nic neříká, si najděte. Vsadím se, že si minimálně jedno z hledaných zapamatujete.

5. Slovník

Další možností, jak si rozvinout slovní zásobu je slovník. Tím myslím, že když máte volnou chvilku, zkuste si vzít slovník, zabodnout prst do nějakého náhodného místa a slovíčko, které najdete si přečíst. Já osobně to takto dělám s Oxfordským slovníkem, ve kterém není přesný překlad, ale jen anglická definice toho slovíčka a myslím, že mi to dává mnohem víc.
Pokud používáte slovník na počítači, doporučuji tento: http://www.oxforddictionaries.com/

6. Rozhovory

U jakýchkoliv výzev, ať už se jedná o cvičení nebo o učení se cizímu jazyku je dobré mít parťáka, který do toho půjde s vámi. Můžete si vzájemně pomáhat, jeden druhému vysvětlovat nesrovnalosti a mimo jiné spolu můžete vést rozhovory v angličtině. A takové aktivní procvičování angličtiny je jedním z nejúčinnějších způsobů.

7. Papírky se slovíčky

Každý den si ve slovníku náhodně najděte tři sovíčka, sepište si je na papír a ten papír si umístěte někam, kde ho několikrát denně potkáte. Ideálně třeba na dveře od ledničky. Pokud do ledničky chodíte tak často jako já, slovíčka na ní se vám rychle zaryjí do paměti.

Existuje asi ještě další hromada způsobů, jak tomu přijít na kloub, ale tohle je mých sedm nejoblíbenějších, které sama používám. A mimo jiné je sedmička jedno z mých nejoblíbenějších čísel. ^^

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s