WTF? FTF!

on

…aneb Jak jsem přišla ke svému prvnímu FTF.

Na začátek by asi bylo vhodné zmínit o čem to tady vůbec píšu, že jo. FTF je zkratka pro anglický výraz “first to find” a vztahuje se k outdoorové hře geocaching. Když tedy někdo řekne, že má FTF, znamená to, že je prvním člověkem, co našel danou keš. Získat FTF je většinou velmi těžké, neboť (alespoň co se Česka týče) první logy se objeví třeba už půl hodiny po publikaci keše.

Před třemi dny jsme s hordikem, jeho mámou a bráchou vyrazili na třídenní trip po česko-rakouském pohraničí. Přes den jsme jezdili a chodili po českých a rakouských městech a vesničkách, lovili jsme kešky a na večer jsme vždy stanovali v kempu u Pasohlávek. Hned první den jsme měli v našem seznamu i keš Land um Laa – Zlabern, která se nacházela na cestě do Laa. Kešky jsme si do GPS dávali v noci před odjezdem, takže to v podstatě nebylo ani 24 hodin od toho, co jsme dali do GPS i tuhle. Když jsme dojeli na místo, trvalo nám dlouho, než jsme ji vůbec našli a to nakonec opravdu jen náhodou. Když jsme to totiž s hordikem chtěli vzdát, přišla jeho máma, která do kešky omylem drbla a tak keš spadla na zem. Když jsme otevřeli logbook, zjistili jsme, že je logbook úplně nový… a… byla tam kolonka pro FTF.

“To je jenom novej logbook.”
“Ale je tam kolonka pro FTF!”
“Ale přece nemůžeme mít FTF, to už by tady někdo dávno byl.”
“No jo, asi máš pravdu, to bude jen novej logbook a owner zapomněl umazat FTF.”

A tak jsme se zase pokojně odporoučili na další kešky. Když jsme se pak večer slezli u stolu v kempu, vzali jsme tablet a našli si listing dané kešky, zjistili jsme, že to nebyl jen nový logbook, ale že opravdu máme FTF. Takže teď už si dokážete představit moji reakci… WTF? FTF!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s