Deserted island

Každé úterý zveřejňuje stránka Top Ten Tuesdays téma k napsání článku začínajícího na “Top Ten”. Dnes tomu nebylo jinak, a tudíž tu mám příspěvem na dnešní téma – Deset postav, které bych si s sebou vzala na opuštěný ostrov. Já moje postavy nevezmu jen z knih, nýbrž i z filmů a seriálů. Tady je mých top ten:

1. The Doctor z Doctora Who
Ano, já vím, zřejmě už je to trapné, ale řekněte mi, kdo by s sebou nevzal Doctora, když Doctor všechno ví, vyzná se v cestování a má svůj velice užitečný sonický šroubovák. Doctor je zároveň odvážný a cílevědomý, což by se na ostrově mohlo hodit. No, a taky není k zahození. ^^

2. Rory Williams z Doctora Who
Rory je takový ťulpas, se kterým by bylo hodně zábavy, na druhou stranu je to ale hrdina, co dokáže nasadit svůj život pro ostatní. Když už tu mám Doctora, Roryho nelze vynechat.

rory

3. Hermiona Granger z Harryho Pottera
Někdo chytrý, kdo na to všechno bude dohlížet je vždycky potřeba. A Hermiona má k tomuhle ještě svoji tajemnou kabelku, o které nikdy nevíte, co z ní vyleze.

4. Rubeus Hagrid z Harryho Pottera
Dokáže ulovit večeři, ochočí každé nebezpečné stvoření a myslím, že by nám postavil i nějaké to obydlí – seznamte se s Hagridem, nejužitečnějším tvorem na ostrově.

5. Neville Longbottom z Harryho Pottera
Neville je prvotřidní profesionál přes bylinky, takže máme jistotu, že nesníme něco jedovatého. A to se, uznejte, také velice hodí. Navíc by se s Nevillem asi příjemně povídalo.

6. Staš z Pouští a pralesem
Další z těch, co se hodí díky své zručnosti – dokázal přežít v poušti, ochránit svoji skoro sestru, utéct ze zajetí, ochočit slona, ulovit antilopu -> prostě respekt. A ke všemu je jediný v mém věku!

7. Arthur Dent ze Stopařova průvodce po Galaxii
Arthur je naprosto boží postava a pokud si ho vizuálně představím podle filmu, kde ho hrál Martin Freeman, nemám lepšího slova. Možná tak absolutely fantastic, jak by řekl Doctor. Arthur má cool župan, má rád čaj a je s ním kopa zábavy. Ideální článek do našeho ostrovního týmu!
dent

8. John Watson z povídek o Sherlocku Holmesovi
John, bývalý afghánský voják, který už leccos zažil a mušku má tak přesnou, že by trefil i letícího komára. Navíc je to celkem sympaťák a je čirá nahoda, že ho hráli úžasní herci jako Jude Law a Martim Freeman.

9. Marty z Chaty v horách
Marty je pohodář s reálným pohledem na svět, který mu občas narušuje jeho neustálé požívání marihuany. Nicméně dokázal utéct zombíkům a nakonec i potrhlé ženské, co ho chtěla obětovat, takže je očividně celkem schopný.

marty

10. Tom z Pomsty jednooké letkyně
Jak tak koukám, až na Hermionu tady mám samý chlapy, heh. No co, poslední prostě musí být Tom. Tom je odvážný, nemá předsudky, zkoumá na člověku povahu a ne vzhled a má svoji vlastní vzducholoď (co na tom, že ji ukradl). Jo a taky – spoiler – je to už táta, takže nějaký ten otcovský pud tam jistě taky bude, takže by se o mě postaral. 😀

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s