Troll a zrcadlovka

Všechno to začalo pohledem na jakousi chatu uprostřed rozkvetlé louky. Jak jsem později zjistila, byli jsme nejspíš se třídou na nějakém školním výletě, protože jsem tam potkala hned několik svých spolužáků. Den naplněný hraním společenských her se uchýlil ke konci a okolí pohltila tma. A právě tehdy to všechno začalo.
Já a můj kamarád jsme se vydali na noční výlet – něco mi napovídalo, že jsme v Krkonoších, ale terén seděl spíš na severské pláně Kanady. Nicméně vylezli jsme tedy nahoru a šli jsme někam… vlastně jen někam. Nahoře na planině se nám naskytl pohled na nekonečné dálky zabalené v mlze a někde tam v dálce si mlhou razil cestu měsíční svit. Najednou se za námi něco pohnulo. To, co původně vypadalo jako kámen, se narovnalo a za námi se do své majestátní výšky vztyčila hrůzostrašná obluda. Mohl to být troll nebo snad yetti, těžko říct. Každopádně byl porostlý krystalky ledu (nahoře byla docela zima) a vypadal vážně hrozivě. Řekl nám, že je naším průvodcem a taky, že když projdeme jeho překážkovou dráhu bez jediné chyby, daruje nám zrcadlovku. My jsme na to samozřejmě hned přistoupili a dál už si bohužel pamatuji jen to, jak jsme lozili po zavěšených žebřících a lanových překážkách (zřejmě úplně čistě náhodou totožných s těmi, po kterých jsme lezli na našem výletu v Krkonoších) nad velkou propastí.
Jakmile jsme překážky zdárně zdolali, náš průvodce nám řekl, že prý jsme to odflákli a že se musí poradit ještě se svým kolegou. Takže ten troll/yetti vzal mobil a komusi volal. Zatímco on telefonoval, my jsme se pomalým krokem vraceli se zklamáním k naší chatě. Ale pak jsme za sebou uslyšeli hlas našeho průvodce ještě jednou.
“Hej! Počkejte! Já vám tu zrcadlovku dám!”
Samozřejmě jsme se okamžitě rozběhli zpět a zrcadlovku si převzali, nažeč jsme se vrátili zpět na chatu, kde si našho zmizení vůbec nikdo nevšiml.

Ne, opravdu se teď nenacházím v psychiatrické léčebně a opravdu mi nepřeskočilo. Jen jsem dnes měla naprosto bláznivý sen. Takže až příště v noci budete někam vyrážet, dávejte pozor ať nenarazíte na trolla, který vám nabídne zrcadlovku! 😀

Advertisements

2 Comments Add yours

 1. Larry says:

  Máš zajímavé sny 😀

  Like

  1. Veruli says:

   Taky si to občas říkám 😀

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s