Ukrajina

Už je to přibližně měsíc, co jsem na mém webu napsala článek “Evropa ve válce?“. Dnes jsem si ho pročítala znovu, jelikož při pohledu na zprávy na jednom z internetových portálů se mi znovu vybavila slova politika, kterého ve svém článku zmiňuji.

“Když ve třicátých letech minulého století chtěl Adolf Hitler obsadit nějakou cizí zem, tak vždy prohlásil, že musí chránit tamější Němce. Ať šlo o anšlus Rakouska, obsazení našeho pohraničí nebo útok na Polsko…. Vždy bylo údajně nutné bránit německé občany.
Tento argument nyní používá Vladimir Vladimirovič Putin, aby obsadil Krym. Je naprosto jasné, že nejde o ochranu ruských občanů, na které nikdo neútočí a jsou v naprostém bezpečí. Shromáždili se, demonstrovali pro Rusko a užívali si veškerých svobod.
Naopak pozorujeme jasnou snahu o rozšíření moci Ruské federace, o obsazení a praktické připojení Krymu s důležitou námořní základnou v Sevastopolu k Rusku,”
říká Karel Schwarzenberg

A i kdyby to bylo tak, jak Putin říká, tedy že nic z toho neměl naplánované a jedná v dobru svých občanů na Krymu… Proč by potom zatajoval informace o přítomnosti ruských jednotek? Proč nejednal nejdříve diplomaticky, bez použití ozbrojených sil?

Nyní jsme svědky toho, že měl Schwarzenberg pravdu. Krym byl jen záminkou pro rozšiřování pole vlivu a posílení moci Ruské federace s Putinem v čele. Kdo ví, kam až to zajde. Kam bude Putin schopný zajít, aby dosáhl svých cílů. Na Ukrajině už se hlásí desítky mrtvých, a to ještě zdaleka nejsme u konce.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s